KOBIETA

Czytam „30 dni do zmian w życiu” Edyty Zając – o co chodzi w projekcie, który założyłam?

Projekt #wirusczytania zaczynamy dokładnie w dzień po moich 30 urodzinach. Potrwa minimum do końca roku 2019.

CO BĘDZIEMY ROBIĆ?

W każdym miesiącu będziemy czytać książkę i wyciągać z niej lekcje, które wprowadzimy do swojego życia. Przez co pokażę tobie, że książka może zmienić nas wewnętrznie, ale także zbudować nasz świat na nowo, dokładnie tak jak chcemy. Projekt ma na celu zachęcić ciebie do czytania książek i do wyciągania z nich lekcji dla siebie. Inspirując w ten sposób inne osoby możemy pomóc im na nowo odkryć wartości jakie daje czytanie książek.

Warto jest czytać różne książki, ponieważ nie tylko poradniki mogą nas czegoś nauczyć, ale także książki bibliograficzne czy też historie oparte na faktach.

Pierwszą książka będzie „ 30 dni do zmian w życiu” Edyty Zając ponieważ jest to książka z 30 -stką z przodu, co charakteryzuje mój wiek, dzień w którym rozpoczynam projekt jest dniem moich 30 urodzin. Pokaże przez to jak możesz zmienić swoje życie w tak krótkim czasie, czy to się uda i co można zrobić by zacząć działać. Będzie to także polecenie wartościowych książek.

Książki chce przedstawiać na bieżąco. Będę na InstaStory i Facebooku, to tam będę udostępniać swoje przemyślenia, swoje inspiracje i pokazywać swoje działania. Wszystko po to abyś ty mógł poczuć inspirację, a przez to pociąg do czytania książek i wyciągania z nich lekcji i swoich wniosków.

Z uwagi na to, że będzie nas więcej realizować ten cel wyjaśniam co będziemy robić. Każda z nas zapoznała się już z książką i wiemy, że praca z nią jest podzielona na etapy tygodniowe. Realizujemy te zadania, pracujemy i dzielimy się na Instagramie swoimi przemyśleniami. Można dzielić się swoimi działaniami. Zależy mi bardzo na tym, aby projekt trafiał do jak największej liczny osób dlatego będzie mi miło jak oznaczysz go #wirusczytania co ma na celu pokazywać innym, jak wspaniałe jest czytanie książek i praca z nimi. Jak może zmieniać nasze życie i nasze myślenie.

Chodzi o to aby zarazić innych do pracy z książką, a nie tylko bierne jej czytanie. Chodzi też o to by Polacy zaczęli widzieć sens w czytaniu książek i czuli z tego satysfakcje. Uważam, że to my którzy lubimy czytać powinniśmy ich zarażać tym, niech się niesie wirus czytania. O kolejnych poczynaniach będę informować na bieżąco. A raz w tygodniu np. w piątek podzielimy się też swoimi wnioskami z przeczytanej części książki.

„30 DNI DO ZMIAN” – EDYTA ZAJĄC

Edyta Zając to psycholog, trener kompetencji osobistych i społecznych, life designer z wielką potrzebą przelewania myśli na blogowy papier. A do tego żona i potrójna mama. Od samego początku zapraszam cię na jej bloga www.edytazajac.pl oraz do tego abyś zapoznała się z jej książkami. Bo tak, Edyta napisała ich już dwie, a w sumie trzecia jest w trakcie korekt. Już nie mogę się doczekać ponieważ jest to wspaniałą osoba, która wie co mówi, co pisze i czego uczy. To osoba wykształcona i mądra. Wiesz dlaczego? Być może dlatego, że właśnie bardzo dużo czyta i się rozwija. Jest to kobieta, którą podziwiam jako psychologa oraz jako mamę, która tak świetnie balansuje między pracą, a prowadzeniem domu i tworzeniem rodziny. Spokojna, ułożona a do tego chodząca inspiracja. Koniecznie proszę, abyś zobaczył na jej bloga, a do książek być może sama cię zainspiruję.

Jeśli chcesz to obserwuj moje poczynania na blogu oraz Instagramie, ponieważ to właśnie tam przez najbliższe 30 dni będę dzieliła się z tobą relacją z czytania tej książki, oraz z tego jak ona wpływa na zmiany w moim codziennym życiu. Projekt, który założyłam jest takim w którym będę czytać książki i dzielić się z tobą moimi wnioskami i lekcjami, z przeczytania danej pozycji.

Bardzo chcę zacząć czytać i przerabiać książki które już mam w domu, a które z jakichś powodów musiałam odłożyć na półkę i nie wracam do nich ponieważ ciągle kuszą mnie nowe. Dlatego będzie to dla mnie projekt długi i wyjątkowy, taki w którym poznam siebie jeszcze bardziej, taki w którym znajdę odpowiedzi na swoje pytania. Chcę też przez to zainspirować cię do czytania książek, ale także chcę pokazać potencjał książek tych wyjątkowych, ponieważ nie każda książka do takich należy, a żeby się o tym przekonać, muszę sprawdzić na sobie.

NAGRODA ROKU?

Pod koniec roku 2019 wybiorę więc mojego faworyta, który dał mi najwięcej i przyznam mu moją osobistą  nagrodę. Jeszcze nie wiem co nią będzie, bo przecież nie jestem jakimś wyjątkowym osobnikiem, z którego nagrody by się jakiś autor cieszył, ale największą chyba nagrodą będzie to, że ktoś obserwując mnie przekona się do czytania książek. A o tym chyba marzy każdy autor i każdy twórca. Cały proces będzie trwał przynajmniej do końca roku 2019 i pod koniec zobaczę jak mi to idzie. Przekonam się czy to ma sens, chociaż podejrzewam że dla mnie sens będzie miało, jednak chciałabym bardzo abyś to ty też wyciągnął z tego jak najwięcej. Zachęcam cię więc do obserwowania mojego konta, zwłaszcza na Instagramie ponieważ to tam będzie mnie codziennie najwięcej na InstaStory.

Daj znać jak ci się podoba mój pomysł, a być może znasz już tę książkę, którą wybrałam na start swojego projektu. Czekam na wiadomości w komentarzu. Założenie jest takie że będę chciała wykorzystywać książki, które już mam u siebie, jednak jak projekt się mi spodoba to będę potrzebowała jeszcze nowych, więc czekam na twoje polecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *