LIFESTORY

10 sposobów aby rok 2019 był wyjątkowy

Witam Cię w Nowym Roku 2019. Chciałabym sprawić aby mógł on być dla ciebie naprawdę wyjątkowy. Osobiście mogę tylko podzielić się z tobą 10 sposobami, które ci to ułatwią. Do ciebie jednak należy działanie. Czy więc jesteś gotowa aby wszystkie, albo tylko kilka z nich zastosować? Czy jesteś gotowa sprawić, aby ten rok był naprawdę dla ciebie takim, który przyniesie ci ogromne szczęście i dumę z samej siebie?

Podsumuj stary rok

Jeśli jeszcze nie udało ci się tego zrobić, bardzo do tego zachęcam. Nie ma takiej możliwości byś o tym zapomniała. Podsumowanie roku, miesiąca, tygodnia ma na celu pomóc wyciągać wnioski, lekcje z twojego życia, twojego działania. Ma to znaczenie zarówno w życiu osobistym jak i w życiu zawodowym. Spróbuj zrobić takie podsumowanie minionego roku 2018. Zobacz sama co ci nie wyszło, a co zrobiłaś doskonale. Wyciągnij wnioski, zapisz je i zachowaj w sercu, bo to one będą dla ciebie ważne w kolejnym kroku. Jeśli zechcesz możesz skorzystać z takich pytań, które pomogą ci zrobić takie podsumowanie:
Co się wydarzyło? Czego się nauczyłam? Z czego jestm dumna? Co nowego pojawiło się w mojej głowie? Co podobało się mi w roku 2018? Miłe momenty 2018 roku to… ? Co mogłam zrobić lepiej w roku 2018? Jak oceniam finanse/zdrowie/relacje z bliskimi?

Poznaj swoje wartości

Bardzo ważną kwestią jest kierowanie się w życiu według zasad, które wyznaczają nasze wartości. Czy wiesz jakie są twoje? Czy kierujesz się nimi w swoim życiu. Kiedy uda ci sie je wypisać, czy też dopiero poznać będzie ci znacznie łatwiej wyznaczać swoje cele na nowy rok 2019. Już niedługo pojawi się na blogu wpis na ten temat. Już dziś cię na niego zapraszam.

Wyznacz swoje cele


Wyznaczanie swoim celów, czy też spisywanie na kartce swoich marzeń jest bardzo ważną kwestią. Kiedy masz już podsumowany swój stary rok, lekcje z niego wyciągniętę, a w swoim życiu kierujesz się wartościami, to dużo łatwiej jest ci się zabrać za to wszystko. Weź kartkę papieru i zacznij pisać, co chcesz zrealizować lub o czym marzysz. Ważną kwestią jest zapisanie tego w czasie dokonanym i w pozytywnym znaczeniu. Możesz więc napisać: Ważę 60 kg i jestem z siebie dumna. Nie pisz jednak tak: Schudne 30 kg. Różnica w tym jak zapiszesz swój cel jest diametralna. Ponieważ ty masz poczuć radość i zapał do tego celu, a nie przerażenie ile pracy przed tobą, skoro masz coś zrzucić. Zrzucać to możęsz balast, ale to już nastęony krok.

Zrzuć balast


Teraz kiedy masz zapisane co chcesz osiągnąć to warto jest abyś wypisała wszystko, ale to absolutnie wszystko co powinnaś zrobić, co zaczęłaś ale nie skończyłaś. Pomoże ci to otworzyć oczy, na to że masz jeszcze coś do zrobienia. Bardzo ważne jest dokańczanie spraw które się zaczęło. Bo jeśli tego nie zrobisz to nie masz szansy na to by zrealizować swój nowy cel.

Wypisz w kalendarzu co i kiedy zrobisz


Teraz wypisz wszystkie zaległe sprawy kiedy i jak je zrealizujesz. Zrób to jak najszybciej, aby otworzyć swoje życie na realizacje nowego planu. Powodzenia!

Wypisz daty realizacji swoich celów


Przy każdym marzeniu zapisz sobię date do której zrealizujesz swój cel. Bez tego będziesz działać po omacku. A jeśli będziesz tak robić to nie masz szansy na to aby ono się powiodło.

Cele wyznaczaj racjonalnie


Jeśli masz już zrzucony balast i wiesz co chcesz osiągnąć. To warto jest jeszcze raz przyjrzenie się temu wszystkiemu i zdecydowanie czy ten cel, który sobie rozpisałaś jest racjonalnie przemyślany. Czy masz szanse go zrealizować i czy czas który sobie na niego wyznaczyłaś jest odpowiedni. Jeśli tego nie zrobisz, cel cię przerośnie, zwłaszcza jeśli będzie on zbyt wygórowany.

Rozpisz cel na działania


Teraz czas na to abyś rozpisał sobie plan działania. Plan polecam ci pisać o tyłu, mam na myśli, że jeśli znasz datę jego realizacji to pomyśl jakie działania i kiedy powinnaś wykonać aby przybliżyło cię to do realizacji.

Zacznij działać


Nic bez twojego działania się nie wydarzy. Postaraj się zrobić każdego dnia maleńkiego kroku. Nie musisz się spinać. Ale działaj. Działanie daje efekty. Działanie daje radość ponieważ w pewnym momencie poczujesz ten magiczny efekt, który uświadomi cię że jesteś bardzo bliska swojego marzenia.

Nagradzaj się


Po każdym większym działaniu polecam ci się nagradzać. Już na samym początku zaznacz sobie miejsca, w których podejrzewasz że może ci być trudniej i wyznacz sobie za to nagrodę. Oczywiście nie dużą, drobną, ponieważ ta duża będzie na samym końcu.

Sposoby które ci przedstawiłam są naprawdę skuteczne. Warto jest abyś się do nich zastosowała, jeśli chcesz mieć efekty. Nie poddawaj się szybko, a jeśli się poddasz to posiedź troszkę, poleż ale potem zaraz wstań i idź dalej. Każdy ma prawo upaść, ale każdy ma prawo wstać i iść dalej. Nie wracaj do początku, idź z tego miejsca w którym się zatrzymałaś. Możesz porównywać siebie wówczas do dziecka, które uczy się chodzić. Upada, ale wstaje i idzie dalej. Miej siłę, odwagę i działaj!

Coś jednak czuję, że nie zrealizujesz swoich celów. Bo zawsze tak jest – 1 stycznia masz plan, a 7 stycznia już go nie realizujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *