LIFESTORY

Tylko jeden powód dlaczego warto spędzać czas z rodziną robiąc razem coś co lubicie.

Podstawowa wartość

Czym dla ciebie jest rodzina? Dla mnie to podstawowa wartość życia. To  ja, mój mąż i moje dzieci. Jedni mogą powiedzieć, że rodzina to też rodzice, siostry, babcie i tak dalej. Jednak kiedy założyłeś swoją rodzinę, to pierwszą i najważniejszą jest ta twoja. Nie mówię tu o braku szacunku i zrezygnowaniu z odwiedzania twoich rodziców, czy teściów, mówię jednak o tym, że biorąc ślub z kimś to ta osoba staje się dla ciebie już kimś kto zawsze powinien być na pierwszym miejscu. Rodzina to wspólny dom, to wspólnie spędzany czas, to realizowanie swojej misji, ale także realizowanie i wspieranie się nawzajem w osiąganiu swoich marzeń.

Dlatego właśnie dzisiaj chcę napisać ci tylko o jednym podstawowym powodzie, dlaczego warto jest spędzać razem czas w taki sposób jaki wspólnie sobie wybierzecie. Misja, bo tak to można nazywać, jest czymś w rodzaju dążeniu do osiągnięcia wspólnego celu, takiego który daje radość każdej osobie w rodzinie. Najprościej wybrać go razem podczas wspólnej rozmowy. Co jednak w przypadku kiedy nie da się porozmawiać z małymi dziećmi? To nic, ustal to ze swoją połówką, a dzieci w to zaangażujcie razem. Być może zastanawiasz się co to może być, tutaj ci tego nie napiszę dlatego, że to wy wspólnie chcecie to odnaleźć, u mnie możesz jedynie się zainspirować. W naszym przypadku, długo szukałam co to może być. Ja uwielbiam czytać książki i się uczyć się różnych rzeczy, mój mąż czytać nie lubi i jakby tego było mało najstarszy syn też tego nie lubi. Z maluszkami jeszcze nie porozmawiałam na ten temat bo roczniak i czterolatek tego nie zrozumieją. Tu polecam obserwację. Szukając dalej, mój mąż lubi pracować na roli, tu się wychował i to jest jego pasja, kiedy pomyka na swoim ciągniku. No i chłopcy nasi też to lubią, natomiast ja nie koniecznie. Chociaż jako dziecko zdarzało się mi wyjeżdżać dosyć często na wieś to jednak to nie jest dla mnie. Lubię pograbić siano, uwielbiam zbierać ziemniaki, ale pracować przy tym non stop absolutnie. Dlatego mieliśmy przez pewien czas problem, jednak nie odpuszczaliśmy i bingo! Okazało się, że oboje lubimy spacerować i odkrywać nowe miejsca, wśród natury. Uwielbiamy odkrywać nowe miejsca w Małopolsce i nie tylko.

Bardzo ciekawe jest to zajęcie, ponieważ dużo interesujących miejsc znaleźliśmy, a co najważniejsze wszyscy razem. Czy to jadąc autem, później spacerując, czy to na rowerach. Co najważniejsze każdy z chłopców to lubi, uwielbiają biegać więc na takich eskapadach  nic ich nie ogranicza. Najmłodszy syn jeszcze nie powie czy to lubi, a ja tego jeszcze nie widzę, ale zauważam że jest zadowolony gdy spędzamy czas wszyscy razem. Dużo się uczy od starszych braci, dlatego zaczyna ich naśladować i biegać za nimi.

Czas jaki spędzacie wspólnie buduje wasze relacje. W czasie takich misji, możecie dowiedzieć się o sobie bardzo dużo interesujących rzeczy. Możecie przegadać różne problemy, zarówno dorosłe jak i te dziecięce. Te chwile tworzą wasze i dzieci wspomnienia, takie które zostaną w was już na zawsze. Ja do dziś pamiętam i miło wspominam czas kiedy całą rodziną oglądaliśmy wspólnie filmy bądź graliśmy w państwa i miasta. Kiedy szliśmy w odwiedziny do innych na nogach bo auto nie było. Mój mąż miło wspomina czasy kiedy razem pracowali w polu. Czy dla takich cudownych wspomnień, nie warto jest odnaleźć swój własny cel i do nie dążyć?

Dziś zachęcam cię, abyś poszukał wraz ze swoją rodziną właśnie czegoś takiego co zbuduje was i pozwoli odciąć się od zgiełku który panuje w dzisiejszych czasach. Warto jest właśnie dla tego jednego powodu zatrzymać się i być z rodziną, chociaż raz w tygodniu, ale na sto procent.

Daj proszę znać czy celebrujesz takie chwile z rodziną? Jestem bardzo ciekawa jak to wygląda u ciebie. Być może są jeszcze inne pasje wspólne, których ja nie odkryłam wraz ze swoim mężem. Podziel się nimi koniecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *